TB Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Budzyński- SKUTECZNA KANCELARIA- OBROŃCA 24H- ZAKOPANE

F.A.Q

Najczęściej zadawane pytania

01.

Czy potrzebuję wsparcia radcy prawnego lub adwokata?

To najczęstsze pytanie stawiane przez wiele osób,  stojących w obliczu decyzji prawnych. Każdy z nas codziennie spotyka się z działaniami prawnymi. Prawie wszystko co robimy w naszym życiu osobistym dzisiaj często ma konsekwencje prawne, z których często jednak Nasi Klienci  nie zdają sobie sprawy. W trakcie naszej pracy spotkaliśmy wiele osób, które na przestrzeni lat uwikłały się w spory prawne, gdzie coś bardzo zwyczajnego z ich perspektywy, jak kupno samochodu, zaciągnięcie kredytu czy zawarcie związku małżeńskiego, w konsekwencji staje się dramatem ich życia. Nieznajomość prawa często pogarsza sprawę.

Ze względu na niską świadomość prawną i brak kultury prawnej zakorzenionej w społeczeństwie, z usług prawników korzysta się dopiero wtedy, gdy problemy przerastają możliwości. Złudne przekonanie, że jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązać swoje problemy, jest dziś podtrzymywane przez powszechny dostęp do pozwów sądowych, przykładowych apelacji czy porad zamieszczanych na forach internetowych, które często nie przynoszą pozytywnych rezultatów.

Wczesne działanie zwiększy Twoje szanse na sukces. Twój prawnik jest po Twojej stronie, aby chronić Twoje interesy. Koszt usług prawnych wzrośnie tym bardziej, im bardziej skomplikowana jest sprawa, więc opłaca się zasięgnąć porady, zanim problemy prawne narosną.

Należy wskazać również, że w wielu sytuacjach obowiązuje tzw. przymus adwokacko – radcowski, co oznacza, że niektóre czynności mogą być realizowane wyłącznie przez adwokata lub radcę prawnego.

W sytuacji gdy na przykład Policja zatrzyma Ciebie lub Twoich bliskich w pierwszym etapie postępowania jedynie profesjonalny obrońca – czyli adwokat lub radca prawny ma możliwość kontaktu z zatrzymanym. Ważne aby skorzystać wówczas z pomocy najlepszego adwokata czy radcy prawnego, który rzetelnie i kompleksowo zajmie się sprawą.

02.

Czy Wasza Kancelaria prowadzi sprawy na terenie całej Polski?​

Tak. Kancelaria ma swoją siedzibę w Kościelisku a filia Kancelarii znajduje się w Zakopanem. Nasza Kancelaria jednak prowadzi sprawy nie tylko na terenie Zakopanego czy Nowego Targu, obsługujemy klientów na poziomie krajowym. Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jesteśmy w stanie poprowadzić Twoją sprawę w dowolnym Sądzie w Polsce.

04.

Co przygotować przed konsultacją z radcą prawnym/ adwokatem?

Przed skorzystaniem z porady prawnej należy zebrać wszystkie dostępne dokumenty dotyczące sprawy. Radca prawny bądź adwokat analizuje dokumenty i ustala, które z nich istotne dla sprawy i przydatne do rozstrzygnięcia powstałych problemów prawnych.

Jeśli posiadasz dużą liczbę dokumentów związanych ze swoją sprawą, możemy poprosić Cię o dostarczenie nam kopii lub przesłanie na adres e-mail zeskanowanych  dokumentów z wyprzedzeniem w celu wstępnej oceny i analizy problemu. Pozwala to zaoszczędzić czas podczas spotkania z nami w celu omówienia możliwych strategi.

03.

Ile kosztuje konsultacja prawna?

Opłaty za doradztwo to nic innego jak wynagrodzenie radców prawnych za podejmowane przez nich czynności, udzielane porady prawne czy sporządzanie pism i umów. Koszt porady prawnej zależy od stopnia skomplikowania zagadnienia prawnego. Czas poświęcony przez radcę prawnego lub adwokata na rozwiązanie konkretnego problemu wpływa na koszt porady prawnej.

Stawka godzinowa jest podstawą do ustalenia opłaty za konsultacje. W bardziej złożonych przypadkach możliwe jest również ustalenie opłaty stałej (tj. z góry określonej kwoty) za wykonanie konkretnego zlecenia, co może wpłynąć na niższą opłatę za doradztwo w porównaniu do opłaty godzinowej.

05.

Czy Kancelarię obowiązuje tajemnica?

Tak. Powierzone nam informacje są chronione tzw. tajemnicą adwokacko-radcowską, którego ściśle przestrzegamy. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i pamiętamy, aby podczas kontaktu z naszymi klientami wybierać najbardziej bezpieczne środki komunikacji.

06.

Czy mogę udzielić pełnomocnictwa do reprezentacji kancelarii jeśli moja sprawa jest już w toku?

Tak. Wielu klientów odkłada decyzję o podjęciu współpracy z kancelariami prawnymi i powierzeniu im prowadzenia swoich spraw, głównie dlatego, że obawiają się wysokich opłat. Ponadto uważają, że w połowie procesu jest już za późno na uzyskanie tego typu usługi. Nic bardziej mylnego. Niezależnie od charakteru, złożoności czy historii sprawy, na każdym etapie można zatrudnić wykwalifikowanego prawnika. Oczywiście im wcześniej zdecydują się Państwo na takie wsparcie, tym szanse prawidłowego, ukierunkowanego na zabezpieczenie Państwa interesów działania będą większe.

08.

Czy mimo udzielenia pełnomocnictwa kancelarii będę zobowiązany do uczestniczenia we wszystkich rozprawach?

Jeżeli obecność na rozprawie nie jest obowiązkowa – nie. Pełnomocnictwo  udzielone radcy prawnemu  upoważnia go do pełnego reprezentowania Państwa interesów przed sądem. Wówczas Państwa wstawiennictwo na rozprawie nie jest obligatoryjne.

07.

Kto pokrywa koszty postępowania sądowego?

Zasadą jest, że to Państwo, jako strona postępowania pokrywają koszty postępowania sądowego (procesu), tj. opłaty sądowe (opłatę od pozwu, czy od wniosku), opłatę skarbową (od pełnomocnictwa), a także zaliczki na wydatki powstałe w toku postępowania (np. zaliczki na sporządzenie opinii biegłego sądowego, stawiennictwo świadków).

Kancelaria nie pokrywa wydatków, opłat sądowych i skarbowych, do których uiszczenia zostali Państwo wezwani przez sąd lub jesteście Państwo zobligowani do ich wniesienia przed rozpoczęciem Procesu (postępowania) czy też przed dokonaniem w czasie prowadzenia sprawy określonej czynności. Obowiązek wniesienia opłat przed dokonaniem czynności jest związany z reprezentowaniem Państwa interesów przez radcę prawnego.

09.

W jaki sposób mogą umówić się na spotkanie?

Zważywszy na codzienny charakter pracy radcy prawnego, konieczność jego obecności w Prokuraturze, Sądzie etc., najlepiej stosunkowo wcześniej skontaktować się z biurem Kancelarii w celu zarezerwowania dokładnej godziny spotkania z mecenasem. Zapewni to Państwu gwarancję jego obecności oraz czas przeznaczony wyłącznie Państwa sprawie.  W celu umówienia się na konsultację wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail. Zachęcamy również do korzystania z opcji formularza kontaktowego udostępnionego na naszej stronie. Założyciel kancelarii Radca Prawny Tomasz Budzyński stacjonarnie przyjmuje klientów w Kościelisku lub Zakopanem.

10.

Czy możliwe jest umówienie się na spotkanie poza wyznaczonymi godzinami pracy Kancelarii?

Tak.W pełni zdajemy sobie sprawę, że zobowiązania zawodowe i rodzinne naszych klientów często uniemożliwiają im umówienie się na spotkanie z prawnikami w normalnych godzinach pracy. W wyjątkowych sytuacjach można umówić się na wizytę poza godzinami pracy.

12.

Czy Kancelaria wystawia faktury VAT?

Tak. Kancelaria wystawia faktury VAT lub paragon.

11.

Jestem przedsiębiorcą – czy mogę powierzyć Kancelarii stałą obsługę prawną mojej firmy?

Tak. Kancelaria podejmuje się obsługi Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie negocjacji czy opiniowania umów biznesowych. Realizujemy także doradztwo i wspomagamy codzienne działania firmy (w ich prawnym zakresie).

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami

Scroll to Top